Złote piaski w Bułgarii

Moi znajomi mieli raczej trochę opcji spędzania wakacji zagranicą. Chętnym kierunkiem wycieczek, o ile w ogóle takowy mógł odbyć się, istniały faktycznie zwane demoludy, czyli kraje demokracji ludowej. Spośród nich niesłychanie poszukiwana była Bułgaria, a w niej znany kurort Sunny Beach nad Morzem Czarnym. To tam ciągnęli turyści z niemal większości Europy Wschodniej, szukając odrobiny bogactwa. Faktycznie prawdopodobnie mogliśmy to tam odkryć.

Można sobie wyobrazić te wakacje naszych dziadków. W ramach oszczędzania część rzeczy pakowano ze sobą, bezspornie dotyczyło to także jedzenia, pożywienia. Niewielkie samochody, załadowane po dach konserwami i zupami w proszku, niewątpliwie nieposiadające klimatyzacji, bez problemów jechały setki kilometrów, żeby wreszcie dojechać do Bułgarii. U celu trzeba było zawartość samochodu wypakować i w jakiś sposób się rozlokować.

Dopiero wówczas byliśmy w stanie już  tylko leżeć na plaży oraz się opalać. Słoneczny Brzeg Bułgaria posiada to do siebie, że pogoda tam zawsze dopisuje, zatem nie było niebezpieczeństwo, że urlop się nie uda. Z zasady turyści wracali stamtąd zmęczeni podróżą, lecz szczególnie wypoczęci i niesłychanie radzi z wakacji w tym pięknym słonecznym kurorcie.