USA – różnorodność na całego!

Stany Zjednoczone, chociaż nie należą do grupy wybitnie egzotycznych miejsc na świecie, są jedną z najczęściej wybieranych destynacji turystycznych obieranych przez mieszkańców europy. Jedni chcą tam zamieszkać i spełnić swój „american dream”, inne osoby pragną zobaczyć rodzinę lub przyjaciół, a jeszcze następni wybierają się tam by po prostu poznać inną kulturę, i pozwiedzać interesujące miejsca na świecie znane przeważnie z posterów lub filmów. Ze względu na to, że bilety lotnicze do USA są dość drogie, powinno się mądrze zaplanować całą wycieczkę i pobyć tam wystarczająco dużo czasu. Trzeba pamiętać fakt, że dlatego, że kraj ten jest bardzo duży, samo podróżowanie w obrębie Stanów Zjednoczonych zajmie sporo czasu i także zabierze sporą ilość środków finansowych.

Co takiego mogą nam zaoferować Stany Zjednoczone?

Jest to kraj ogromny i zdecydowanie bardzo różnorodny. Chociaż panuje twierdzenie, że jest to kraj kulturowo ubogi, to jednak tak na prawdę, może on się poszczycić relatywnie sporym zróżnicowaniem etnicznym, jak i interesującą kuchnią, która w przeciwieństwie do powszechnej opinii w żadnym wypadku nie składa się głównie z hamburgerów, popcorn’u i tostów. Chociażby, w południowej części kraju najczęściej przyrządzane są potrawy ze znacznym wpływem kuchni meksykańskiej, takie jak chili con carne lub przepyszne burrito – ogólnie tak zwane Tex-Mex. W Stanach Zjednoczonych są też regiony, w których w przepyszny sposób przygotowywane są owoce morza i inne specjały.

Do bardzo interesujących obszarów na terytorium USA należy,między innymi, Oklahoma, na terenie której istnieje możliwość by odwiedzić siedliska rodowitych Indian. Ci rdzeni obywatele USA nie mieli prostego życia i w rezultacie teraz niestety żyją głównie na stworzonych specjalnie do tego celu odgrodzonych obszarach nazywanych rezerwatami.

Wszyscy znajdą coś dla siebie

Interesującym regionem Stanów Zjednoczonych jest Alaska, czyli stan oddzielony od pozostałej części kraju, znajdujący się na północnym wschodzie (po wschodniej stronie Kanady). Alaska jest atrakcyjnym miejscem, zarówno ze względu na typową kuchnię, jak i przyrodę – obydwie wynikające z panującego tam klimatu chłodnego i subpolarnego. Można tam na przykład skosztować ciekawie przyrządzonego mięsa z renifera.

Z innej jednak strony, wszyscy Ci, przepadający za nieco gorętszym klimatem, niż ten panujący na Alasce, z całą pewnością zainteresowaliby się Florydą, gdzie mieści się tak popularne i modne, kultowe Miami.

Pasjonatów historii i polityki (i nie tylko, oczywiście) ucieszyłaby wizyta w Waszyngtonie, a zakochani w wielkich miastach z chęcią odwiedzą Nowy Jork by przespacerować się przez Manhattan i wypić drinka w jednych z najmodniejszych lokali na świecie.

Miłośnicy natury także znajdą w Stanach Zjednoczonych coś dla siebie – ta grupa podróżników głównie podąża szlakami parków narodowych, zwiedzając takie punkty na mapie jak Park Yellowstone, Wielki Kanion czy wodospad Niagara.

Wybierając się na podróż do Stanów Zjednoczonych należy pamiętać o tym, że warunkiem jest posiadanie odpowiedniej wizy do tego kraju oraz o tym, że straż graniczna ma możliwość zawrócić nas z powrotem nawet po wylądowaniu na lotnisku w USA. Samo uzyskanie tego dokumentu nie należy do najprostszych procedur. Niemniej jednak, zdecydowanie warto jest zwiedzić ten kraj chociaż raz w życiu.