Co do zaoferowania ma Kanada

Ze względu na znaczną odległość Kanada nie jest zbyt często odwiedzanym krajem przez Polaków i Europejczyków. Przeloty są dość drogie (około 3000 złotych tam i z powrotem), podróż trwa kilkanaście godzin, a samo państwo nie należy do tych tańszych. Jeżeli już lecimy w rejony Ameryki Północnej, najczęściej wygrywają Stany Zjednoczone, najprawdopodobniej ze względu na swoją popularność i modę. Niemniej jednak Kanada jest bardzo interesującym kierunkiem podróżniczym – jest to kraj anglojęzyczny a zatem w dobie zadowalającej znajomości tego języka nie powinno być kłopotów z odnalezieniem się w tym kraju.

Czemu warto zwiedzić ten kraj?

Ze względu na lokalizację, występuje tam ogromne zróżnicowanie zarówno w obrębie krajobrazów, jak i fauny. Wyjątkowo interesujące są żyjące tam gatunki, których nie ma w Europie, takie jak kanadyjskie łosie, niedźwiedzie grizzly i polarne, a także wieloryby. Na północy, na terenie preriowej prowincji zwanej Manitoba, można obserwować jesienne wędrówki wielu różnych gatunków zwierząt, typowych jedynie dla tego regionu. Wędrują one z głębi lądu w stronę wybrzeża. Co więcej, bezkonkurencyjną atrakcją są tam też zorze polarne, czyli zapierające dech w piersiach kolorowe smugi na niebie – można je podziwiać tylko w sezonie zimowym.

Na pograniczu ze Stanami Zjednoczonymi mieści się kolejna godna odwiedzenia atrakcja – znany na całym świecie wodospad Niagara. Turyści z wszystkich zakątków świata wybierają się tam żeby na własne oczy zobaczyć to ogromne zarazem piękne i przerażające zjawisko.

Wśród większych miast, oczywiście do odwiedzenia polecane są zarówno Vancouver jak i Toronto. Vancouver mieści się we wschodniej części kraju (Brytyjska Kolumbia), natomiast Toronto mieści się we wschodniej części i jest przykładem regionu dwujęzycznego (angielsko-francuskiego). Te dwa miasta oferują odwiedzającym muzea a także inne interesujące punkty do zwiedzania, oraz świetne możliwości zakupowo-rozrywkowe.

Wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się, jak życie toczy się w mało zaludnionych regionach, miasteczkach o niewielkiej liczbie ludności, poleca się odwiedzenie północno-zachodnich części kraju, gdzie człowiek żyje w zgodzie z naturą, czas upływa nie tak szybko i bez większych trudności można zaobserwować chodzące swobodnie Karibu i łosie w otoczeniu uroczych i mało przekształconych krajobrazów.

Rdzenni mieszkańcy

Jak większość regionów świata, Kanada również posiada swych rdzennych mieszkańców. Chociaż powszechnie przyjęło się nazywać ich Eskimosami, to lepsza nazwa tej grupy etnicznej to Innuici. Zamieszkują oni obszary o klimatach arktycznym i subarktycznym, a przybyli oryginalnie z obszarów azjatyckich. Podstawowymi produktami budującymi ich diety jest surowe mięso fok i wielorybów, a w związku z nieustannie rosnącym poziomem zanieczyszczeń środowiska i degradacją siedlisk tych zwierząt, Innuici pozostawieni są wobec ogromnego zagrożenia – spożywania skażonego jedzenia.

Bez względu na to, w jakim celu podróżuje się do Ameryki Północnej, warto odwiedzić kanadyjskie duże miasta i piękne, naturalne tereny znajdujące się poza nimi. Kraj ten jest przepiękny i jest jednym z już niewielu, które w dzisiejszych czasach mogą pochwalić się regionami, na których wpływ rozwoju i urbanizacji jest w dalszym ciągu znikomy i prawie niemożliwy do dostrzeżenia.