Gdzie na wczasy?

Zastanawiając się nad miejscem spędzenia wolnego nieraz mamy problemy z wyborem. Niestety jest ostatnie dziwne bo na świecie występuje tyle dobrych miejsc, że wybór nie może być łatwy sposób. Trzeba zwrócić fakt na dwa tematy na turystycznej mapie świata.

Krajem, jaki oferuje prawdopodobnie bardzo dużo atrakcji w Europie, są bez wątpienia Włochy. Region owy nie jest niesłychanie odległy a wtedy jesteśmy w stanie dotrzeć tam też autobusem. Jeżeli mowa o Włochy to Wenecja jest jednym spośród najistotniejszych atrakcji. Że wszyscy, którzy tam odwiedzili zafascynowani i oczarowani systemem kanałów. Ogromne wrażenie robi i bazylika, jaka jest na rynku. W ogóle cała architektura zachwyca swoim stylem i formą. Chętni mogą popłynąć gondolą po niezliczonych kanałach albo niewielkim statkiem po głównym kanale tegoż miasta, czyli Canale Grande. Jest to znakomite uczucie i miasto toż można polecić rzeczywiście wszystkim.

Innym wartym zwiedzenia miastem jest stolica Portugalii. Stanowi ona w swym kraju bardzo mniej popularna pewnie ze względu na wielką odległość. Podróż autobusowa, jest raczej kłopotliwa. Wszystko natomiast jest zależne od standardu i zrobienia. Jeżeli mowa o te miasta jak Lizbona oglądanie ich stanowi dobrą przyjemnością. Czuć już zupełnie inny klimat. Dodatkowo liczba zabytków jest spora. Wartym zobaczenia jest zamek św. Jerzego panujący nad tym miastem. Architektura tego miasta wprawia w szacunek zaś jest warta zainteresowania.

Miejsc, które warto zwiedzić można by wymieniać bez liku, jednak dwa wymienione są na pewno godne zobaczenia.