Co zobaczyć w Tallinie i Mińsku?

Z bogatego estońskiego dziedzictwa i wielu ciekawych budowli, które charakteryzują swoją przeszłość słynie Tallin, który gromadzi niezliczone imponujące zabytki i pomniki, być może z których najbardziej charakterystycznym jest prawosławny kościół Aleksandra Newskiego, który dominuje nad znaczną częścią terenu, gdyż zlokalizowano go na szczycie wzgórza. W Tallinie jest również wiele innych przybytków, które stały się znaczącymi punktami orientacyjnymi w Tallinie. Zalicza się do nich warownia Toompea na Toompea Hill (Wzgórze Katedralne). Znany lokalnie jako Castrum Danorum, zamek Toompea jest jednym z najbardziej kojarzonych i łatwych do odszukania zabytków Estonii, został on zbudowany z drewna w X wieku.

Wpisując w wyszukiwarkę frazę: „Tallin zabytki” uzyskamy dużą liczbę źródeł, które na pewno okażą się pomocne podczas planowania swojej trasy zwiedzania.

Następnym w kolejce miejscem wartym odwiedzenia jest stolica. Komunistyczna architektura Mińska może stanowić numer jeden wśród powodów dla których warto spędzić kilka dób w stolicy Białorusi. Znajduje się tam mnogość zabytków i pomników, które są niebanalnie wspaniałe. Komuniści budowali ogromne pomniki wzniesione na cześć miast, które miały stanowić opór przeciwko Niemcom, dlatego też odszukamy tam wiele posągów wierszokletów, kompozytorów, pisarzy i polityków z Białorusi. Wiele dzieł sztuki realizmu społecznego takich jak rzeźby i mozaiki ścienne wciąż można spotkać na brukowiskach i w środku budynków w Mińsku. Najbardziej zapierające dech w piersi są Kolumna Zwycięstwa, wyspa łez, pomnik Jakuba Kołasa i oczywiście pomnik lidera.