Co ciekawego możemy zobaczyć w Lizbonie?

Osoby rozważające wyjazd turystyczny do państwa najbardziej wystawionego na zachód Europy, więc do Portugalii, bezwzględnie muszą w prywatnych pomysłach uwzględnić jego największe miasto, a zarazem stolicę – Lizbonę. Lizbona położona jest nad rzeką Tag, w zachodnim fragmencie Półwyspu Iberyjskiego. Na obszarze Lizbony umieszczone są tereny chronionego krajobrazu, pomniki przyrody, parki i rezerwaty przyrody. Miasto ma aż 16 miejsc widokowych. 

Lizbona jest ośrodkiem turystyczny mający wyjątkowo dobrze rozbudowaną bazę noclegową oraz doskonałe zabytki. Mówiąc Lizbona zabytki należy wymienić: Zamek św. Jerzego, Kościół św. Antoniego, Bazylikę Estrela, Kościół Conceição Velha, Kościół Magdaleny, Katedrę Sé, Palácio Nacional da Pena. Dwa budynki wprowadzone są nawet na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Są to Klasztor Hieronimitów i Torre de Belém, czyli Wieża Belem. Lizbona to także Park Monsanto, najbogatszy w Europie miejski park, zajmujący powierzchnię 10 km kw.

W trakcie pobytu w Lizbonie koniecznie musimy zajrzeć do przynajmniej jednej, z nadzwyczaj wielu, uroczych kafejek albo restauracji na świeżym powietrzu oraz spróbować owoców morza nakładanych na przeróżne sposoby- w zupie, grillowane, z ryżem, w omlecie bądź w sałatce.

W okresie oglądania Lizbony na każdym kroku towarzyszą podróżnym kafelki azulejos. Możemy je zobaczyć na fasadach domów, w kościołach a także w straganach z pamiątkami. Kafelkom azulejos poświęcono nawet Narodowe Muzeum Azulejos. Lizbona znana jest ponadto z najbogatszego w Europie oceanarium.